• Vzhľadom k tomu, že sa materská škola nachádza v oblasti bohatej na prírodné reálie, smerovali sme vlastné zameranie našej MŠ v environmentálnom duchu - poznávať, zveľaďovať a chrániť všetko živé. Bohatá zeleň a prírodná eko učebňa /záhradný altánok/ umožňuje každodennú realizáciu aktivít na prírodovedné poznávanie formou priameho zážitku, vytváranie pozitívnych postojov k prírode, rozvíjania estetického vnímania a prežívania prírody.

Na konkrétnom príbehu života jedného stromu ta- gaštana- získať povedomie o ekologickom systéme, v ktorom sú navzájom pospájané početné druhy rastlín a živočíchov. Podporovať u detí environmentálne cítenie, zvedavosť po poznaní. Deti budú pozorovať gaštan v každom ročnom období, zaznamenávať svoje pozorovania, poznania, pokusy, výskumy písomne ale aj inými výrazovými prostriedkami a fotodokumentáciou a výsledky budeme prezentovať na dostupných miestach v areáli materskej školy, prípadne na nástenku v parku.

Náš školský dvor sa stane záhradou, ktorá je miestom oddychu, domovom pre rastliny, zvieratá, hmyz, miestom pre gaštan, ktorý sa stane cieľom podnetných stimulujúcich situácií vzbudzujúcich u detí snahu poznávať, bádať, klásť otázky, nachádzať odpovede a tak ich posúvať do nových poznávacích situácií na základe, ktorých si budú vytvárať zmysluplné poznanie o prírode a živote v nej. Na našu prechádzku si netreba vziať so sebou nič, iba svoje zmysly: ZRAK - spoznávanie tvarov, farieb, pohybu listov, plodov, kmeňa, konárov, stavby stromu....SLUCH - počúvanie zvukov v okolí stromu, šum listov, spev vtákov, šum vetra..ČUCH -ovoniavanie kôry stromu, listov, kvetov, plodov...HMAT - porovnávanie povrchov kôry, listu, plodu, kvetu..

Súčasťou školského dvora je aj kvetinovo-bylinková záhradka pre deti.