• ČO NÁS ČAKÁ V MESIACI MÁJ

• - besiedka ku dňu matiek

- zápis nových deti do MŠ

- návšteva mestskej polície

- návšteva zberného dvora

- jazda na Bradlo vláčikom Brezováčikom

- realizácia projektu Chodíme zdravo - relaxačno -pohybového chodníka,zo získaných financií z projektu Tesco

• ZACHOVÁVANIE ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ V NAŠEJ MŠ

• STAVANIE MÁJA

• 28.4.2022 sme v našej MŠ ozdobili a postavili MÁJ za zabezpečenie stromčeka na máj ďakujeme p.uč.Ondreičkovej

• Čo nás čaká v mesiaci APRÍL

• - ľudové tradície MORENA a LETEČKO

-logická olympiáda pre predškolákov

-divadlo BABADLO

-výchovný koncert "Na ľudovú nôtu"

-fotografovanie

-stavanie mája

• Deti z Ukrajiny v MŠ.

• Do  materskej školy sme v mesiaci marec prijali  6 detí odidencov z Ukrajiny. Naše deti i celý kolektív  ich medzi seba srdečne prijali.

• Prijímanie žiadostí do Materskej školy

• Oznamujeme Vám, že prijímanie žiadostí o umiestnenie diaťaťa do materskej školy na školský rok 2022/2023 sa uskutoční 5.mája 2022 od 10.00 do 15.30 hod.

Prijímania sa môžu zúčastniť zákonní zástupcovia detí narodených do 31.12.2019.

Zároveň upozorňujeme zákonných zástupcov detí,ktoré do 31.08.2022 dovŕšia 5 rokov veku,že sú povinní svoje dieťa prihlásiť k plneniu povinného predprimárneho vzdelávania.

• Dôležité!

• Vážení rodičia,
            v súvislosti s poskytovaním dotácie na stravu pre deti navštevujúce triedu predškolákov Vás prosíme o prečítanie nasledovných inštrukcií:
            Po dovŕšení 6-teho roku veku dieťaťa (ešte za mesiac, v ktorom dovŕši dieťa 6 rokov má nárok na dvojnásobný daňový bonus a aj dotáciu na stravu) sa rodič rozhodne, že:
            -chce poberať ZVÝŠENÝ daňový bonus - je potrebná komunikácia zriaďovateľa s rodičom, tak aby si zriaďovateľ VČAS splnil povinnosť voči úradu a zmenu oznámil úradu v zmysle zákona o dotáciách (§4 ods. 10 písm. a)) do konca kalendárneho mesiaca v ktorom zmena nastala.
            Horeuvedenú informáciu treba dať bezodkladne vedieť na Mestský úrad, p. Batková, tel.č. 034/6942232 alebo mobil 0915 878 004
            (Napr. dieťa dňa 16. 09. 2021 dovŕši 6 rokov veku a rodič sa rozhodne, že už nechce poberať dotáciu na stravu, ale si bude o nasledujúceho mesiaca 10/2021 uplatňovať zvýšený daňový bonus podľa § 52zzj ods. 2 písm. c) z. č. 595/2003 Z. z.. Túto zmenu je rodič povinný zriaďovateľovi oznámiť a následne zriaďovateľ je povinný do 30. 09. 2021 úradu oznámiť zmenu, že na dané dieťa už nežiada o dotáciu na stravu.)
            -nechce poberať ZVÝŠENÝ daňový bonus – pokračuje sa ďalej v poskytovaní dotácie na stravu a rodič musí prísť na Mestský úrad, prízemie, p. Batková podpísať čestné vyhlásenie.

• ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

• Dňa 23.6.2021 sa naši predškoláci rozlúčili s materskou školou malým výletíkom do Matejkovej,kde si zašportovali spoločne s pani učiteľkami. V popoľudňajších hodinách na školskom dvore slávnostným pohostením a odovzdaním darčekov sa deti a ich rodičia oficiálne rozlúčili s MŠ,ktorú deti navštevovali 3 roky.V septembri ich čaká vstup do základnej školy želáme im hlavne veľa zdravia,keď budú poslušní, trpezliví, zodpovední a budú sa dobre učiť, ich snaženie im prinesie úspech a spokojnosť...a rodičom želáme veľa lásky, trpezlivosti a radosti z ich detí.

• TABLO PREDŠKOLÁKOV

• Naši predškoláci so svojimi pani učiteľkami Jankou a Ľubkou si svoje tablo zaniesli do vitríny pred Tescom,kde je k nahliadnutiu aj pre verejnosť.